Manisa Haberleri

Besni’de Ekpss Kursu Devam Ediyor

Haber 04.03.2016 14:56 Cuma
Adıyaman’ın Besni ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Besni Anadolu Sakatlar Derneği işbirliği ile lise mezunu engelli vatandaşlara yönelik açılan EKPSS kursu devam ediyor.
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, Besni İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhammet Aslan ve Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Yunus Duran kurs öğrencilerini motive etmek amacıyla kurs binasını ziyaret etti. Besni Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhammed Aslan yapılan ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, “24 Nisan 2016 da yapılacak olan EKPSS sınavına hazırlık amacıyla kurumumuz bünyesinde açılan 15 Nisan 2016’ya kadar devam edecektir. Şuanda kursumuzda, Türkçe dersi haftalık 5 saat, matematik dersi haftalık 5 saat, tarih dersi haftalık 4 saat, coğrafya dersi haftalık 4 saat, demokrasi, insan hakları ve anayasa haftalık 2 saat olmak üzere haftada toplam 20 saat kurs verilmekte ve 13 vatandaşımız bu kurstan yararlanmaktadır” dedi.
Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar ise "Toplum refahının üst seviyelere çıkması ve gelişmişlik düzeyinin artmasını istiyorsak, toplumdaki her bireye değer vermeli, onların ihtiyaçlarını belirlemeliyiz. Bugün burada gördüğümüz durum, Devletimizin gelişmesine, yüksek medeniyet seviyesine doğru ilerleyişimizin adımlarından biridir. Burada eğitim gören, buraya gelerek emek harcayan bu kardeşlerimizin başarılı sınav sonuçlarını görünce daha da mutlu olacağız” ifadelerini kullandı.