Manisa Haberleri

Esnaf Masası Kuruluyor

Haber 04.03.2016 15:07 Cuma
Esnaf temsilcileri, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican’ı makamında ziyaret etti. Esnaf temsilcileri, hükümetin hizmetlerinden memnun olduklarını söylerken, AK Parti il binasında esnaf masası kuruldu.
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Salahaddin Hünü, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican’ı makamında ziyaret etti.
AK Parti’nin esnafın yanında olduğunu belirten Delican, "Esnafla birlikte yol almak bizim için son derece önemli. Biz esnafla her zaman birlikte olan bir partiyiz. Hükümetimiz seçim taahhütlerini tek tek hayata geçirmeye başladı. Esnafa, 30 bin lira sıfır faizle kredi veriyoruz, esnaf kefalet kooperatifi kesintileri 2002 yılında yüzde 19 iken şimdi 3’e düştü. 2002 yılında 5 bin lira olan kredi imkanı, 2014 yılında 75-150 bin liraya çıktı. Faiz yüzde 47’den yüzde 4’e kadar düştü. Kaybolan mesleklere faizsiz kredi veriliyor. 2002 yılından bu yana Halk Bankasından kullandırılan kredi tutarı, Ocak 2016 sonu itibariyle 16.5 milyar liraya çıktı. AVM Yasasında iyileştirme yapıldı. AVM’lerin kentin dışına çıkarılması için çalışma devam ediyor. Esnafımızla birlikte yürüyoruz" dedi.
ESNAF MASASI KURULUYOR
Parti içinde muhtar masası, esnaf masası, ihracatçı masası kuracaklarını belirten AK Parti İl Başkanı Bülent Delican, “Bu birimleri açacağız. Bizimle her alanda birebir görüşme yapabilirsiniz. Esnaf masamızda bir arkadaşımız esnafla parti arasında bağlantıyı sağlayacak" diye konuştu. AK Parti İl Başkanı Delican, esnafı aktif siyasete davet ederek, "Siyasete girin. Esnaf siyasette son derece başarılı. Siyasi kadrolarda daha fazla bulunmanızı istiyorum" diye konuştu.